Šibenski plivači ‘rasturili’ na još jednom natjecanju!

0

Dvadeset i jednu  medalju osvojili su plivači plivačkog klub “Šibenik” na međunarodnom plivačkom mitingu „Mladost’17“ koji je i u sustavu natjecanja Grand Prix Hrvatska. Miting “Mladost“ je već duži niz godina jedno od najboljih natjecanja u Hrvatskoj. Ovogodišnja miting je okupio 450 plivača iz 7 zemalja. Bez obzira na jaku konkurenciju naše plivačice i plivači su otplivali izvrsne rezultate i osvojili 4 seniorske, 8  juniorskih, te 9 mlađe juniorskih medalja.

Boje kluba branili su plivači Jerko Ćaleta, Niko Perica i Robert Vukičević, Vice Perica,  te plivačice Gabriela Roman, Dorotea Milić, Marija Kardum,  Emma Curavić, Bruna Lokas, Martina Ševerdija, Marta Leković  i Ana Burazer. U jutarnjim kvalifikacijama plivači su nastupili  u četiri discipline po Grand Prix programu mitinga Hrvatskog plivačkog saveza. U popodnevna A finala su se plasirali plivači s najbržim ukupnim vremenima, dok su za B i C finala konkurirali juniori i mlađi juniori.

U kategoriji mlađih juniora medalje su osvajali: Marija Kardum, koja je na 50 i 200 leđno osvojila 3. mjesto. Niko Perica  je osvojio zlatne medalje na 200 i 400 mješovito, dok je na 50 prsno bio drugi. Najuspješniji je bio Robert Vukičević koji je osvojio 4 zlatne medalje na 100 i 200  slobodno, 100 mješovito i 100 leptir.

Juniorske medalje osvajali su Martina Ševerdija, zlatne na 200 mješovito i 200 prsno, srebrenu na 400 mješovito i brončanu na 100 prsno,  Marta Leković brončanu na 100 mješovito i Jerko Ćaleta srebrene na 100 leptir i 200 leđno, te brončanu na 200 leptir.

Seniorske medalje ostvarila je Ana Burazer na 200 leđno, Martina Ševerdija na 200 prsno, Jerko Ćaleta na 100 leptir i Robert Vukičević na 100 slobodno, svi brončane medalje.

U nastavku sezone plivače očekuju pripreme za predstojeće Prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Rijeci od 21. do 23. prosinca.

SENIORI

Ana Burazer:                200 leđno        3. mj.

Martina Ševerdija:        200 prsno        3. mj.

Jerko Ćaleta:               100 leptir         3. mj.

Robert Vukičević:        100 slobodno  3. mj.

JUNIORI

Martina Ševerdija:  200 mješovito – 1. mjesto, 200 prsno  -1. mjesto, 400 mješovito – 2. mjesto, 100 prsno – 3. mjesto.

Marta Leković:   100 mješovito 3. mj.

Jerko Ćaleta :      100 leptir –  2. mjesto, 200 leđno – 2. mjesto, 200 leptir – 3. mjesto.

MLAĐI JUNIORI

Marija Kardum:     200 leđno – 3. mjesto, 50 leđno – 3. mjesto.

Niko Perica:            200 mješovito – 1. mjesto, 400 mješovito -1. mjesto, 50 prsno –  2. mjesto.

Robert Vukičević  100 slobodno – 1. mjesto, 200 slobodno – 1. mjesto, 100 leptir   – 1. mjesto, 100 mješovito – 1. mjesto.