Na mitingu “Sveti Mihovil” plivači i plivačice PK Šibenik osvojili 13 medalja

0

U organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i Plivačkog kluba Šibenik na bazenu „Crnica“ organiziran je 13. po redu plivački miting „sveti Mihovil“. „Sveti Mihovil“ bio je i prvo od osam natjecanja iz serije mitinga pod nazivom mini Grand Prix  Hrvatska.

Ovogodišnji miting okupio je rekordan broj plivača, nastupilo je 409 plivačica i plivača iz 20 klubova iz Hrvatske i 1 klub iz Bosne i Hercegovine u kategorijama kadeta i mlađih kadeta.

Bio je ovo uspješan početak natjecateljske sezone za Plivački klub Šibenik iz kojega je nastupio 8 plivačica i 14 plivača. U sve tri kategorije osvojeno je ukupno 13 medalja; 3 zlatnih, 4 srebrenih i 6 brončanih. Uz osvojene medalje istaknut ćemo i plasman  najuspješnijeg plivača, Tonija Slavice, koji nakon prvog kola mini Grand Prixa drži 3. mjesto u ukupnom poretku. U ženskoj konkurenciji najbolja  plivačica, Anamarija Vukičević, zauzima 9. mjesto.

Na mitingu su nastupili najbolji hrvatski plivači i morali su se plivati vrhunski rezultati za osvojiti medalju ili osvojiti bodove za ulazak među prvih deset u ukupnom poretku mini Grand Prixa. Nadamo se da će ovako uspješni biti juniori i seniori  koje očekuje 1. seniorski GPH-a za dva tjedna u Splitu.